“Görüş ve Öneriler” için 27 yanıt

 1. Merhaba Kolaylıklar dilerim ellerinize sağlık bir yıla yakındır inceliyordum bu ay kullanmaya başladım kullandıkça güzelliklerini mutlaka farkedeceğim. ama bazı ihtiyaçlarında olduğunu farkedeceğiz sanırım.
  BANKADAN ALDIĞIM EXCEL DÖKÜMANINI gelir gider olarak ekleme yapabilirmiyiz şimdilik yok gibi gördüm.

  1. Merhaba Ahmet Bey,
   Bankadan aldığınız excel dokümanını toplu yüklemeyi kastediyorsanız, maalesef toplu yükleme yok. Ancak, excel listenizdeki banka hesap hareketlerini Hesap İşlemleri->Belge/Vesika girişi ve Hesap İşlemleri->Kasa Giriş/Çıkış programı üzerinden sisteme girişini yapabilirsiniz.
   Kolay gelsin.

 2. Merhaba,
  Bir konu düzeltildimi bilmiyorum (birkaç aydır işlem yapmadığım için) bazen Ziraat bankası yatan aidatları ne hikmetse yatırana iade ediyor yatıranda dikkat etmezse o ay yatırılmayanların içinde ismini görünce ay geçtikten sonra yatırıyor. Biz yönetim olarak almış karar neticesinde bu nedenle geç yatan aidatlardan gecikme cezası almak istemiyoruz ancak sistemde örneğin 275,00 TL. aidat ödeniyorsa bu miktarı yatırdığımızda ay geçtiği için gecikme cezasını içinden kesiyory ve artık aidat kalıyor. Konu ile ilgilenirseniz sevinirim, düzeltildi ise özür diliyorum. İyi çalışmalar. Teşekkürler. Elinize emeğinize sağlık.

  1. Çözümü kendim buldum. Araştırdıkça güzellikleri ve kolaylıkları ortaya çıkıyor. Böyle bir programı bizleri sunduğunuz için size tekrar tekrar teşekkür ederim. Harika bir program devamını diliyoruz. Elinize emeğinize sağlık.

 3. Tek kelime ile mükemmel çalışma ve hizmet veriyorsunuz.
  İnanın bu güne kadar kullandığım yazılımsal anlamda ödülü hak eden hizmet sunuyorsunuz.
  Allah gönlünüze göre versin inşallah.

  1. Merhaba Mehmet Bey,
   Maalesef SMS benzeri WhatsApp’tan otomatik makbuz gönderme imkanı yok. Bu sınırlama WhatsApp’ın uygulama politikası ile ilgili. Program üzerinden otomatik olarak sadece e-Posta ve SMS gönderebilirsiniz. Ancak program üzerinden oluşturduğunuz makbuzları isterseniz WhatsApp’a belge olarak ekleyip gönderebilirsiniz.
   Kolay gelsin.

 4. Merhaba,
  İnternet erişimi olmadığı zaman, programa giriş yapılamıyor. Son girilen kullanıcı adı ve şifre ile Windows Live Authentication gibi cache ‘den girşiş yapılırsa iyi olacaktır. Internet erişimi sorununda bu şekilde bir hata alnmamış olacaktır.

  1. Merhaba İdris Bey,
   Programı iki türlü çalıştırabilirsiniz.
   1. baslat(Guncellemeli).bat : Program güncelleme var mı diye kontrol eder ve otomatik olarak yeni sürümü yükler ve çalışır.
   2. baslat.bat : Program güncelleme kontrolü yapmadan çalışır.

   Merkezi veritabanı (verileriniz merkezi sunucu üzerinde) kullanmıyor iseniz, baslat.bat ile internet bağlantınız olmadan programı rahatlıkla çalıştırabilirsiniz.

 5. Merhaba;
  yeni yönetim oluşturamıyorum.
  Tanımlar,Yönetim tanımlamama yapılıyor.kaydetme başarılı fakat ekranımda göremiyorum.
  Cep telefonunda oluşturabiliyorum fakat bilgisayarda olmuyor. ( merkezi veri tabanlı )

  1. Hakan Bey,
   Son güncelleme sırasında bir hata oluşmuş. Düzeltip yayınladım. Değişiklik masaüstü uygulamasında hemen gerçekleşiyor ancak Google Play Store da yaklaşık bir gün geçikmeli oluyor.
   Kolay gelsin.

 6. Üye bilgilendirme mail yollayınca açıklama kısmında aidat görünüyor. fakat yakıt borçlandırma karşılığında boş çıkıyor

 7. Hesap İşlemlerinde Belge/Vesika oluşturma kısmında belgeden üyeleri borçlandır dediğimizde üyeleri borçlandırma kısmında yuvarlama olursa küsüratlı sonuçlardan kurtuluruz. Bilhassa yakıt paralarını borçlandırırken çok lazım oluyor. Küsüratlı para toplamak zor oluyor.

 8. Merhabalar,

  Tüm daire sakinlerine aidattan hariç bakım gideri için 100’er tl borçlandırmak istiyorum. Toplam gider 4500 tl ancak ben herkezi 4000 tl üzerinden borçlandıracağım. Gider faturası girmeden herkezi 100’er tl toplu borçlandırabilirmiyim. Teşekkürler.

  1. Gider faturası girmeden toplu borçlandırma maalesef yapılamıyor.
   Toplu borçlandırmalar;
   1) Aidat,
   2) Gider faturası girişi ile yapılabiliyor.
   Gider faturası girişi yapıp, ödemeyi daha sonra yapmanız mümkün. Ödeme yapmadığınız sürece işletme defterinde gözükmez.
   Gider faturasının durumunu işlemi devam eden belgeler listesinden takip edersiniz.
   Tutarı da istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Eksik kalan kısmı için daha sonra yeni bir gider faturası oluşturabilirsiniz.

 9. Programı Pardus’ta çalıştırmayı başaramadım.

  SEVERE: Database ‘veri\PRJTKP’ not found.
  java.sql.SQLException: Database ‘veri\PRJTKP’ not found.

  Böyle bir hata veriyor.

    1. Merhaba Ercan Bey,
     Programı çalıştırdığınız ApartmanYonetim kalasörü altında; Config.xml isminde bir dosya var ise önce bu dosyayı silin.
     Daha sonra tekrar çalıştırmayı deneyin.
     Ben Pardus işletim sistemini test ortamında kurdum ve programı hatayı giderdikten sonra sorunsuz bir şekilde çalıştırdım.

 10. Merhaba, apartman aidatlarını ödemeyen daire sahiplerinin ve hangi aylarının ödenmediğinin de içerdiği bir rapor ekranı eklenebilse çok iyi olur.

  1. İyi günler Nuri Bey,

   Program ana menüsü,
   RAPOR->Belge/Vesika Dökümü programında üst tarafta, İŞLEMİ TAMAMLANMAYAN BELGELERİ RAPORLA tuşu ile istediğiniz çıktıyı oluşturabilirsiniz.

   Kolay gelsin.

   1. işlemi tamamlanmayan belgeleri raporla tuşuna basmama rağmen bana rapor olarak birşey vermiyor yardımcı olabilir misiniz.

    1. Merhaba Samet Bey,
     Söz konusu programda arama yaparken bina bilgisinin seçili olduğunu kontrol edin. Diğer durumda bilgisayarınızda raporun görüntülenmesi ile ilgili bir sorun olabilir. Bu durumda, program klasörü altında raporlar klasörü var. Raporlar klasörü altında yıllara sarih olarak oluşturduğunuz tüm raporları bulabilirsiniz. Aynı problem devam ederse bana telefon ile ulaşabilirsiniz.
     Kolay gelsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir