Üyelere e-İleti(SMS) ile bilgilendirme başladı!

İLETİ(SMS) GÖNDERME HİZMETİ

Site/Apartman Yönetimi yazılımında, üyelerin İLETİ(SMS) ile bilgilendirilebilmesi istenmiştir. Yazılım paketinin ana felsefesinden ayrılmadan, bu hizmetin ücretsiz olarak sunulabilmesi için, kullanıcıların kendi mobil cihazlarının İLETİ(SMS) gönderme özelliğinden istifade edilmiştir.
 Site/Apartman Yönetimi yazılımı, masaüstü bilgisayarlar ile android yüklü mobil cihazlar üzerinden kullanılabilmektedir. Özellikle masaüstü bilgisayar üzerinde kullanılırken İLETİ(SMS) gönderebilmek için, mobil cihaz ile entegrasyonu gerekli olmuştur. Her iki ortamdan da rahatlıkla İLETİ(SMS) gönderebilmek adına e-İleti(SMS) uygulaması ayrı olarak geliştirilmiştir.
 Ancak, Google şirketi, 2019 yılında yeni uygulamaya koyduğu politikalar çerçevesinde, android cihazların İLETİ(SMS) gönderme özelliğinin kullanılmasında kısıtlamalara gitmiştir. İLETİ(SMS) gönderme özelliği olan uygulamaların Google Play Store dan servis edilmesine müsaade etmemekte yada çok fazla brokrasi uygulamaktadır.
e-İleti(SMS) hizmetinin Google Play Store’dan indirilebilir olması için çalışmalar devam etmektedir, ancak bu süre zarfında hizmetin kullanılabilmesi için, uygulama web sitemiz üzerinden indirilip kullanılabilecektir.
e-İleti(SMS) uygulamasını yükleyebilmek için öncelikle mobil cihazınızda Play Store dışı kaynaklardan da uygulama yüklenebilmesine izin vermeniz gerekmektedir. Bu ayarın nasıl yapılacağına yönelik internet üzerinden oldukça fazla doküman bulunabilir:

ANDROİD ÇİHAZLARA GOOGLE STORE DIŞI UYGULAMA NASIL YÜKLENİR

Bu ayarı yaptıktan sonra programı takip eden adresten indirip yüklemenizi yapabilirsiniz:

e-İLETİ(SMS) ANDROİD MOBİL HİZMETİ SÜRÜM 1.1.2’yi İNDİR

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra; Site/Apartman yazılım paketi, TANIMLAMA->Şahıs Tanımlama programında, yetkilendime başlığı altında, kendinize İLETİ(SMS) gönderme yetkisi verin. Artık e-İleti(SMS) Gönderme Hizmetini kullanmaya hazırsınız!

SİTE/APARTMAN YÖNETİMİ PROGRAMI KULLANICILARI :

Site/Apartman Yönetim Yazılım Paketi ana menüsü üzerinden;

 • HESAP İŞLEMLERİ->Belge/Vesika Girişi,
 • HESAP İŞLEMLERİ->İşletme Hesap Defteri programları üzerinden İLETİ(SMS) gönderim işlemi başlatılır.
 • Kuryukta biriken İLETİ(SMS)‘ler için Çoklu İleti(SMS) Gönderme programına kullanıcı adı ve parolası (Site/Apartman Yönetim Yazılım Paketi girişinde kullanılan kullanıcı adı ve parolası) ile giriş yapılır.
 • Program menüsü üzerinden “Kuyrukta Bekleyenler” programı çalıştırılır.
 • Bekleyen İLETİ(SMS) Gönderileri listesinden, silmek istedikleriniz için sağ tarafındaki çöğ kutusu tuşu kullanılır.
 • İLETİ GÖNDERİMİNİ BAŞLAT” tuşu ile toplu gönderim işlemi başlatılır.
 • Gönderimi başarılı olanlar, listeden çıkarılır.
 • Program menüsü üzerinden “Gönderilmişler” programı ile daha önce gönderim işlemi tamamlanmış İLETİ(SMS)‘ler listelenir. Liste üzerinde uzun dokunuşla, seçim moduna geçilerek ile silme yapılabilir.

DİĞER KULLANICILAR :

Site/Apartman Yönetimi Yazılım Paketini kullanmıyor iseniz, daha önce oluşturduğnuz bir metin(text) dosyasındaki telefon numaralarına çoklu İLETİ(SMS) gönderebilirsiniz;

 • Bilgisayarınız yada telefonunuzda bir metin(text) dosyası oluşturun. İçerisine her satırda bir telefon numarası olacak şekilde telefon numaralarını yazın.
 • Metin(text) dosyasını bilgisayarınızdan telefonunuza aktarın.
 • Program menüsü üzerinden “Çoklu İleti(SMS) Gönder” programını çalıştırın.
 • DOSYA SEÇİNİZ” tuşu ile, daha önce telefonunuza aktardığınız metin(text) dosyasını bulun.
 • Liste üzerinde, silmek istedikleriniz için sağ tarafındaki çöğ kutusu tuşu kullanılır.
 • Metin bölümüne mesajınızı girin ve sağ tarafındaki ok tuşu ile gönderim işlemini başlatın.

“Üyelere e-İleti(SMS) ile bilgilendirme başladı!” için 30 yanıt

 1. indirilen exe dosyası çalışmıyor bir türlü masa üstü bilgisayarıma kurulum yapamıyorum

  1. Merhaba Davut Bey,
   Bugün sizin bildiriminiz ile ilgili kurulum testi yaptım. Sorunsuz kurulabiliyor.
   Bilgisayarınızda java altyapı yazılımı yüklü mü kontrol edin.
   Programı çalıştırırken “baslat(Guncellemeli).bat” dosyasından başlatın.
   Programı kullanmaya başlamadan önce yardım dokümanına bir göz atın. Çok istifade edeceksiniz.
   Yine problem yaşarsanız bana telefon ile ulaşabilirsiniz.
   Kolay gelsin.

 2. Merhabalar;
  Bugünden itibaren sms gönderimi yapmak istediğimde kayıtlı cep telefonu numarası yoktur yada hatalıdır mesajı almaktayım. Dün aynı üyeye sms gönderimi sağlamıştım. Kontrol ettiğimde numara formatı doğru olarak gözümektedir. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi Çalışmalar.

  1. Merhaba Mustafa Bey,
   e-İleti(SMS) programında uzun zamandır güncelleme yapmıyorum. e-İleti(SMS) programı telefonunuzda, SMS Gönderme ve arama yetkilerine ihtiyaç duyuyor. Bu yetkileri kontrol edin. Yetki verilmemiş yada yetkiler düşmüş olabilir. Sorun genellikle bu şekilde.
   Problemi çözemez iseniz telefon ile beni arayabilirsiniz.
   Kolay gelsin.

 3. Yüksel bey merhaba. Harika bir program tebrik etmek isterim. Emeğinize sağlık. Yeni yeni öğreniyorum programı. Bir öneride bulunmak isterim. Apartman üyelerine geçmiş dönem borçları da dahil olmak üzere borçlandirdiğimiz belgeleri tek tek değil de toplam borç miktarını o gün tarihi ile sms olarak gönderme şansımız olabilir mi acaba hatırlatma olarak? örneğin (sn üyemiz ——- tarihi itibari ile toplam 500 tl borcunuz bulunmaktadır. ——–) gibi. borç sorgulama yada üye bilgilendirme bölümünde olabilir.

  1. Merhaba Taner Bey,
   Malumunuz, e-İleti(SMS) sadece düz metin ve en fazla 160 harfle sınırlı. Türkçe harf kullanımlı mesajlarda dahada azalıyor. Hal böyle olunca e-İleti metninin hazırlanmasında harf harf sayarak en doğru içeriği oluşturmaya çalıştım. Ancak sizin teklifiniz doğrultusunda sadece e-İleti gönderildiği tarih itibariyle borç toplamını içerecek bir çalışma yapılabilir. Sizde örnek bir metin gönderebilirseniz çok yardımcı olursunuz.

 4. Yeni başlayacaklara tavsiyem öncelikli olarak Kullanım Klavuzunu baştan aşağı okusun. sırasıyla uygulasın. Basit Bir program gibi gözüksede çok teferruatlı herşey düşünülmüş, yapılmış..Yüksel Bey Çok teşekkür ederiz.
  Şöyle birşey aklıma takılıyor.
  *Ne zamana kadar bu yazılıma destek vermeyi düşünüyorsunuz?
  *Yönetici web.tr üzerinden mail vs bilgilendirmeleri yapılıyor. ben sunucu üzerinden çalışıyorum. yarın bi gün sistemin gitme durumu varmıdır?.
  *Sunucudada çalışsak kendi bilgisayarımıza yedek alabilirmiyiz?
  *bir geliştirme olsa örneğin tazminat ödemesini yönetici hariç herkes yapıyor. 37 daire 2 si yönetici, 3500 TL toplayacağım. bir gelir fişi girip onu kişlere bölüyorum fakat 45 TL geliyor. 1 TL 5 TL yuvarlama yaptırıyorum fakat yukarı yuvarlaması gerekir diye düşünüyorum.

  Şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba Rasim Bey,
   1) Yazılımı ücretsiz sunduğum için, gerekli şartlar oluşuncaya kadar herhangi bir şirket yapılanması olmadan hizmet desteğine devam edecem.
   2) Merkezi olarak tutulan verilerin haftalık yedeğini alıyorum. Herhangi bir şey olursa en fazla bir hafta içerisindeki verilerinizi kaybedersiniz.
   3) Sunucuda çalışırken kendi bilgisayarınıza yedek alamıyorsunuz.
   4) Yuvarlama yapılmayacak seçiminde maalesef bu şekilde oluyor(10/3=3,333 3,333*3 = 9,999). Sizin ihtiyacınızı çözmek adına programa 10krş.luk yuvarlama imkanı da ekledim.

 5. Yüksel bey merhabalar. Programı bugün indirip kullanmaya başladım. Şöyle bir sorunum var sms gönderim ayarlarını yaptım. Uygulamayı telefona indirdim kuyrukta bekleyen sms leri gönder dediğimde beni uygulamadan atmaktadır. Tüm üyelerin gsm noları +90 olacak şekilde ayarladım. Uygulamaya sms izinlerini verdim fakat sorun aynı şekilde devam etti.

 6. Yüksel bey merhabalar. Öncelikle ellerinize sağlık çok güzel bir program olmuş. Bugün indirip kullanmaya başladım. Şöyle bir sorunum var. Sms ayarlarını yaptım. Tüm üyelerin gsm numaralarını +90 olacak şekilde ayarladım. E-ileti programına girip kuyrukta bekleyen sms leri gönder dediğimde beni uygulamadan atmaktadır. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

 7. Merhaba Yüksel Bey,
  Öncelikle emekleriniz için ne kadar teşekkür etsem azdır. Gerçekten sorunsuz çalışıyor. Dökümanları okudukça da programı net şekilde öğreniyor ve severek kullanıyorum.

  Bu akşam itibari ile e-ileti sms uygulamasını telefonuma kurdum. Yardım dökümanlarında anlattığınız şekilde kendime sms ileti gönderim yetkisi verdim. Sms uygulamasına telefondan giriş yapıyorum. Örneğin tahsilatı tamamlanan bir evrakı gönderme için programdan sms ile gönder butonu ile smsi aktif ettim. pc kanadında sorunsuz çalışıyor. Telefon uygulamasına giriş yapıyorum. Kuyrukta bekleyen sms gönderisini de görüyorum. ileti gönderimini başlat dediğimde Telefon uygulaması smsi göndermeye çalışıyor ama gönderemeyerek hata verip programı kapatmaya çalışıyor. Bu telefon kaynaklı da olur mu bilemedim. Not: Telefondan uygulamaya sms gönderim izni verdim.
  Telefon Uygulamasını kaldırıp yeniden kurdum. Giriş yaptım ve kuyruktaki smsleri gördüm. İleti gönderimini başlat dediğimde izin vermemi istedi onayladım, ve tekrar ileti gönderimini başlat butonuna tıkladığımda aldığım uyarı ” Telefon numarası bilgisine erişilemedi lütfen daha sonra tekrar deneyin” uyarısı oldu. Telefondan uygulama izinlerine gittiğim ve buradan sms ve telefon uygulama izni verdim. E-ileti uygulamasına giriş yaptım kuyruktakileri gördüm, ileti gönderimini başlat dedim. Göndermeye çalışıyor ama e-ileti programı logout yapmış gibi dışarı atıyor.
  Çok karışık anlattığımın farkındayım ama sizin bunu çözeceğinizi biliyorum. 🙂

  1. Merhaba Cumhur Bey,
   Telefonunuz da çift SİM kart kullanıyor iseniz, SİM kartlardan birisini SMS göndermek için tanımlayın. Uygulama hangi SİM kartı kullanacağını bilemediği için hataya düşüyor.
   Bunun dışında uygulamayı talimatlar doğrultusunda kurulumunu tamamlar ve telefonunuzda SMS gönderme ve telefon arama yetkilerini verirseniz sorunsuz çalışır.

   1. Merhaba Yüksel Bey,
    Sorunu çözdüm sizin söylediğiniz de bir sıkıntı olabilir tabi ama benim sorunum bu değilmiş sabah wc de smslerime bakarken fark ettim. 🙂
    Ben Şahıs tanımlamalarında Cep numaralarını 532*** gibi yapmıştım.
    Ancak +90532*** gibi olması gerekiyormuş.
    Programı kullanan arkadaşlara destek olur umarım 🙂
    Bu arada programınız harika çok teşekkürler. 🙂
    Saygılarımla

   2. Merhaba Yüksel Bey,
    Bir sorum daha olacak, muhtemelen o çıktıyı alamayacağız ama yinede sormak istedim.
    Kasa tahsilat gider makbuzlarını vs hallettikten sonra sadece 1 daire için ödeme makbuzunu almadan dönemi kapatıp Ekim dönemine geçtim. Program her işlemi tamamladın mı diye sordu ama işte acemilik diyelim. 🙂
    O daireye ait tahsilat makbuzunu nasıl yazdırabilirim?
    Umarım anlatabilmişimdir. 🙂

 8. Yüksel bey merhaba,
  İleti (SMS) programı ile tahsilat yapılmıştır mesajını gönderdiğimiz mesajda tarih olarak tahsilat tarihini yazması gerekirken ayarlardan yaptığımız vade sonu için belirlediğimiz günü yazıyor. Tahsilat tarihinin doğru günü yazması için bir çalışma yapmanız mümkün mü? Teşekkürler,

  1. Merhaba Ercan Bey,
   İşlem tarihi olarak girdiğiniz tarih ne ise o yazar. Ancak işlem tarihi için vade tarihi yerine güncel tarih bilgisinin gelmesine yönelik düzenleme planlamaya alınmıştır.

 9. Yüksel bey merhaba, bir sorum daha olacak. Daire sahipleri dairelerini kiraya verdiklerinde aidat borcu yansımaması için yapılması gereken devir tarihini işliyorum fakat Daire Sakinleri ekranına gittiğimde Devri tarihi kısmına ilgili devir tarihi aktarılmıyor. Acaba bir hata söz konusu mu yoksa böyle aktarım yapılamıyor mu ? Teşekkürler,

  1. Merhaba Ercan Bey,
   Dairelerin malik ve oturan bilgileri ayrı ayrı işlenebilir. Oturan ve malik aynı olabileceği gibi oturan farklı da olabilir.
   Daire kiracıya verildiğinde;

   1. Kiracı, şahıs tanımlama programından şahıs girişi yapılır,
   2. Daire güncelleme programından, daire boşaltma tarihi girilerek kaydet tuşu ile dairenin boş durumuna gelmesi sağlanır
   3. Daireye kiracının giriş tarihi girilir, oturan bilgisine yeni kiracı seçmeli kutudan seçilir ve kaydet tuşuna basılarak yeni kiracının daire ile ilişkisi kurulur

   Bundan sonra aidat makbuzu oluşturduğunuzda makbuzlar kiracı adına oluşur.

 10. Yüksel bey merhaba,

  Programını bugün itibari kullanmaya başlama istedim, programı veritabanı PC de olacak şekilde ayarladım, ilk giriş bilgilerinin tamamını girdim en son başlangıç işlemlerini tamamla ve yönetici olarak kullanmak için tıkla butonuna tıkladım sonrasın program kendisini kapattı. Fakat yeniden açtığımda giriş yapıncabütün kayıtlarımın boş olduğun gördüm giriş bilgileri ekranı geldi önüme kayıtlarım yok olmuş. Acaba bir yerlerde hata mı yapıyorum. Bilgilendirebilirseniz memnun olurum, teşekkürler.

  1. Merhaba Ercan Bey,
   Başlangıç işlemlerini yaptıktan sonra program kendisini otomatik olarak kapatır. Daha sonra, kullanıcı adınız ve şifreniz ile yeniden giriş yapınca, başlangıç işlemleri tamamlanmış olarak program açılır.

 11. Merhaba,

  Öncelikler yazılımızı henüz kullanmamakla birlikte yakında takip ettiğimi bişmenizi isterim. Bu yazılım için sizlere ne kadar teşekkür etsek az. İleti (SMS) gönderimi ile ilgili ufak ama önemli bir sorum olacak size bu konuda bizleri aydınlatabilirseniz çok memnun olurum.

  Programı dataları bilgisayar üzerinde tutacak şekilde kullandığımızda doğal olarak üye bilgileri vs. verileri net üzerinden alamayacak. Bu üye bilgilerini sms gönderim yazılımına topluca tanıtmanın başka bir yolu var mı acaba. Mesela ana programdan üye bilgilerini dışarı aktarıp bu dosyayı da SMS gönderme yazılımına aktabiliyormuyuz. Teşekkürler,

  1. Merhaba Ercan Bey,
   İleti(SMS) gönderiminde, verileriniz ister bilgisayarınızda ister merkezi sunucuda olsun, gönderim yapmak istediğiniz mesajlar sunucuda kuyruğa ekleniyor. Daha sonra siz kendi cep telefonunuzda(Android tabanlı) İleti(SMS) Gönderme programı üzerinden kuyrukta bekleyen mesajları toplu olarak gönderebiliyorsunuz. Gönderim tamamlandıktan sonra işlemi tamamlanan mesaj kayıtlarını sunucu bilgisayardan silebiliyorsunuz. Yani, verileriniz kendi bilgisayarınızda da olsa bu servisten faydalanabilirsiniz.

 12. İyi akşamlar ios ta sms hizmetini kullanabilirmiyiz, android cihaz yoksa masaüstü programında kullanılbiliyormuyuz acaba

  1. Merhaba Mehmet Bey,
   Malesef ios için İLETİ(SMS) hizmetimiz yok. Sadece Android işletim sistemi yüklü cihazlar için geliştirildi.
   Ücretsiz Yazılım sunabilmek adına tüm hizmetleri ilave maliyet gerektirmeyecek şekilde çözmeye gayret ediyoruz. Masaüstü programından direkt İLETİ(SMS) gönderebilmek için bir firma ile toplu İLETİ(SMS) sözleşmesi yapılması gerekiyor. İlave bir maliyet oluşturmamak için İLETİ(SMS) göndermede sizin aboneliğinizi kullanıyoruz.

   1. Yüksel Bey iyi geceler, eğer toplu sms sözleşmem varsa masaüstü programında nasıl kullanabilirim acaba. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir