Test Maksatlı Oluşturulan Kayıtlar


Test maksatlı oluşturulan BİNA/DAİRE tanımlarının silinmesi,
Bazı kullanıcılar tarafından test maksatlı BİNA/DAİRE tanımlanmakta, ancak silme yapılamamaktaydı. Yeni düzenleme ile, yazılım paketine giriş yaptıktan sonra;

TANIMLAR->Bina/Daire Tanımlama, açılan bina/daireler listesinden silinmek istenen bina/daire tanımı üzerinde sağ tuş açılan küçük pencereden SEÇİLİ OLANI SİL komutu ile silme işlemi yapılabilecektir. Ancak, dah önce adına belge düzenlenmiş ve hesap hareketi gören bina/daire tanımları geriye dönük işlemlerde tutarsızlık oluşturmamak için silinemez.

Kasa Giriş/Çıkış dökümünü KASALAR bazında oluşturulabilmesi,
Kasa Giriş/Çıkış dökümü birleşik oluşturulmaktadır. Ancak bazı kullanıcılar tarafından kasalar bazında da raporlanabilmesi talebi üzerine;
RAPOR->Kasa Giriş/Çıkış Dökümü programı üzerinden, kasa seçimi yapılmaz ise tüm kayıtlar, kasa seçimi yapılır ise seçimi yapılan kasaya ait giriş/çıkış işlemleri olacak şekilde rapor oluşturulabilecektir.

“Test Maksatlı Oluşturulan Kayıtlar” için 6 yanıt

 1. yüksel bey merhaba

  Tanımlar-kasa tanımlama bölümündeki kasayı sildim yeni kasa tanımlayamıyorum. Nasıl ilerlemeliyim.

  1. Merhaba Gökhan Bey,
   Kurulum sırasında ise, yapmanız gereken kasa adını ve tutarı yazdıktan sonra Enter tuşuna basmanız. Yok eğer kurulumu yaptınız ve programa giriş yapabiliyor iseniz, giriş yaptıktan sonra, program ana menü->Tanımlama->Kasa Tanımlama programında YENİ KAYIT EKLE ile tanımlama yapabilirsiniz.
   Kolay gelsin.

 2. Programı yeni kullanmaya başladım bilgileri girdim girişleri yaptim fakat birdaha programa giremedim kullanıcı giriş hatası veriyor

  1. Merhaba Şükriye Hanım,
   Şifrenizi hatırlamıyor yada hatalı giriş yapıyor iseniz, kullanıcı giriş ekranında şifrenizin e-posta adresinize (kullanıcı adınız) gönderilmesini isteyebilirsiniz. Sorunu çözemez iseniz telefon ile arayabilirsiniz.

 3. Test maksatlı olarak merkezi veri tabanına veri giriş yaptım. Daha sonra programı sıfırlayıp yerel veri girişleri yapıp tamamladım. Hazırladığım bu verileri merkezi veri tabanında saklama ayarını seçtim. Ancak program hazırladığım tüm verileri silip daha önce test maksatlı merkezi sisteme girdiğim verileri getirdi. Yani yaptığım tüm veriler silindi, eskileri geldi. Yedekleme almıştım. Geri getirebilirim ancak merkezi veri tabanındaki verileri yenileri ile nasıl değiştirebilirim?

  1. Merhaba Bülent Bey,
   Bu durumda verileriniz silinmiş olmuyor. Yerel veritabanı seçip giriş yaptığınızda tüm veriler kendi bilgisayarınızda saklanır. Merkezi olarak değişiklik yaptığınızda veriler otomatik olarak merkezi veritabanına aktarılmaz. Yeniden giriş yapmanız gerekir. Ayarlarınızı yeniden yerel veritabanı olarak değiştirir iseniz giriş yaptığınız bilgilere ulaşabilirsiniz.
   Kolay gelsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir