2020 Güncellemeleri, Sürüm Notları eklendi!

GÜNCELLEME İLE GELEN YENİLİKLER(SÜRÜM NOTLARI): Gelişen ihtiyaçlar ve zaman içerisinde ortaya çıkan hatalar bir program dahilinde düzenlenmektedir. Düzenleme sonrası güncel program yeni sürüm numarası ile yayınlanmaktadır. Eski kullanıcılar, öncelikle güncelleme programı(fxlauncher.jar) yeniden indirmelidir. Bu maksatla, ÜCRETSİZ İNDİR->GÜNCELLEME PROGRAMINI İNDİR adresinden güncelleme programı indirilir. İndirilen program ApartmanYonetim uygulama klasöründeki eski sürümü ile değiştirilir. Güncel programı kullanabilmek için “baslat(Guncellemeli).bat” dosyası çalıştırılır. Güncellemeli başlatıldığında, yapılan düzenlemeler açılan bir form ile gösterilir. Ayrıca program ana menü; YARDIM->Hakkında programı çalıştırıldığında güncelleme geçmişi listelenir.

PEŞİN AİDAT ÖDEMELERİ : Peşin aidat ödemelerinde, ay sayısı ve ödeme miktarı ile ilgili düzeltme yapıldı. İleri tarihli aidat ödemelerinde, daire için belirlenen aylık aidat ile ay sayısı çarpımı tutarı otomatik gösterilir. Toplam tutar bundan az olduğunda, son ay eksik miktar üzerinden sisteme işlenir. Bu aya gelindiğinde eksik miktar kadar yeni bir aidat makbuzu oluşturulur.

“2020 Güncellemeleri, Sürüm Notları eklendi!” için 14 yanıt

 1. Merhaba Yüksel bey programınızı yaklaşık 9 aydır kullanıyorum. Gayet güzel ve kullanışlı ellerinize sağlık.Programla ilgili sizden bir ricam olacak aidat raporunda daire noların yanında kiracı ve mülk sahibi de yazılabilir mi? Teşekkür ederim

  1. Merhaba Ömer Bey,
   İsimleri görüntülenmesini başlangıçta da düşünmüştük. Ancak; dönem içerisinde malik ve oturan değişikliklerinde, bunu raporun formatı gereği rapora yansıtmamız mümkün değil. Ancak son malik ve oturan bilgilerini görüntüleyebiliriz ki buda içerik olarak tam doğru bilgiyi yansıtmaz.

 2. yuksel bey aldat durumu gorunteledigim esneda bazi verilerin hatali gosterdigi farkettim bu olay en son guncellemeden sonra oldu gecen aya kadar sikinti hoktu bu ay hatali veri gosteriyor yardimci olursaniz sevinirim

 3. Yüksel bey merhabalar, giriş yaparken beni hatırla butonunu işaretleyince program hata verip kapanıyor

 4. Yüksel bey bi sorum olacaktı, ağustos ayında bir üye eylülden itibaren yıl sonuna kadar olan aidatlarını peşin ödedi, bende gelecek aylar (4 ay) sayısını seçtim tahsilatını yaptım. Sonra ağustos ayı hesabını kapattım. Devreden vs hesaplarda hiç sıkıntı yok. Ancak eylül ayı hesap işlemlerine geldiğimde gelir kısmında o 4 aylık aidatı yeni tahsil edilmiş gibi görüyorum, halbuki ağustos ayı hesabında işlendi ve hesabı kapattım. Genel toplamda da bu miktarı gelir listesinde gösterdiği için hesap toplamı 4 aylık fazla gösteriyor.

 5. Merhabalar güncelleme yaptım. Apartman ve daire tanımı silindi. Apartman ismi kısmı boş çıktığı için hiç işlem yapamıyorum. Nasıl düzeltirim?

 6. Yüksel Bey merhabalar,
  gelecek aylar düzenlemesi çok güzel olmuş, ancak ben geçmiş aylara ait aidat tahsilini çözemedim, örneğin geçmiş 4 aylık aidatı nasıl tahsil edeceğim, ay seçeneğini 4 aypınca gelecek 4 ay çıkıyor açıklamada, yıllık aidat tablosunda da gelecek 4 ay ödenmiş gibi çıkıyor.
  Teşekkür ediyorum çalışmalarınızda başarılar kolaylıklar diliyorum..

  1. Merhaba Servet Bey,
   İşlemleri geriye yürütemezsiniz. Ancak başlangıç için seçtiğiniz tarihten ileri tarihler için işlem yapabilirsiniz.
   Önceki dönemlere ait borçlar veya alacaklar için uygulama şu şekilde olabilir:
   Söz gelimi başlangıç olarak seçtiğiniz tarihten öncesine ait 4 aylık aidat tahsilatınız var. Bu durumda, Program ana menü->HESAP İŞLEMLERİ->Belge/Vesika Girişi programı ile 4 aylık tahsilata yönelik bir bir belge oluşturursunuz. Açıklamasına hangi ayları kapsadığını yazarsınız. Daha sonra tahsilatını gerçekleştirirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir